Cool Tour de Brod

U sklopu projekta “Cool tour de Brod” udružili smo snage s brodskim 3D street art umjetnikom Filipom Mrveljom. Projekt se provodi u okviru projekta Europskog doma Slavonski Brod “Gradimo zajednice – prijatelje djece” (EIDHR), uz financijsku potporu Europske unije i Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Prva od slikarskih radionica održana je u Osnovnoj školi “Blaž Tadijanović”. U radionici su sudjelovali učenici 3. i 4. razreda, a tema je bio “Ribar Palunko”. Danas se projekt nastavlja u školi “Bogoslav Šulek, a završava u školi “Milan Amruš”.

– Učenici su sami naslikali “3D čamac”, a ja sam se uključivao samo sa savjetima. Djeca su sjajni učenici i sve naputke su jako brzo usvojili. Jako me veseli Å¡to sudjelujem u odličnom projektu udruge Lima, rekao je Filip Mrvelj.